مصاحبه با دکترعزیزی در مورد تاثیرلیزردردرمان همورو...

تاريخ ايجاد: جمعه 26 تیر 1394 تعداد بازديد: 3468 تعداد نظرات ارسالي: 0 نويسنده: host
مصاحبه با دکترعزیزی در مورد تاثیرلیزردردرمان همورویید

                                                                   روش‌های درمان هموروييد - ليزرمعجزه نمی‌كند                     

طی سال‌های اخير با تحول در روش‌های درمان هموروييد يابواسير، تنها راه درمان اين بيماری عمل جراحی نيست، بلكه روش‌هايی نيز وجود داردكه مشكلات و دردهای بعد از عمل جراحی را ندارد.

اما در جامعه با تبليغات غير واقعی درباره ليزر درمانی،اينگونه عنوان می‌شود كه ليزر معجزه می كند.

دكتر "رسول عزيزی" جراح كولوركتال و دبير علمی كنگره ساليانه كولوپروكتولوژی، روز چهارشنبه در گفت‌وگويی با خبرنگار علمی ايرنابه پرسش‌های ما در اين زمينه پاسخ داد.

وی گفت: در مراحل پيشرفته، ما عمل جراحی هموروييد راتوصيه می‌كنيم و انجام می دهيم، اما در شرايطی كه بيماری پيشرفت نكرده باشد، ازراه‌های ديگر مثل سوزاندن و بستن حلقه و يا حتی جراحی های مخصوص با استفاده ازابزارهای جديد استفاده می‌كنيم كه نسبت به عمل‌های جراحی متداول و معمول، درد كمتریدارد.

دكتر عزيزی درباره درمان هموروييد با استفاده از ليزر كه در مورد آنها تبليغات زيادی انجام شده و مردم درباره آنها پرسشهای زيادی مطرح می‌كنند،گفت: ليزر يكی از روشهای درمان اين بيماری است اما آنچه از نظر علمی مورد قبو ل ست، استفاده از دستگاه‌های خاصی است كه گران قيمت هستند كه در برخی موارد به كارگرفته می شوند.

اما وی درمان هموروييد با ليزر را با توجه به پرهزينه بودن و نداشتن ارجحيت و يا ويژگی‌های ممتاز نسبت به ساير روش‌های درمانی توصيه نمی‌كند.

وی خاطرنشان كرد: معمولا تبليغاتی كه در جامعه درباره جراحی ليزری می‌شود، مربوط به روشهای ديگری است كه از طريق سوزاندن، هموروييد رادرمان می كنند.

دكتر عزيزی اضافه كرد: برای اينكه مردم گمراه نشوند لازم است كه در صورت نياز به مراكز معتبر علمی- دانشگاهی و افرادی كه متخصص رشته پروكتولوژی هستند مراجعه كنند و از آنها راهنمايی بخواهند و تحت تاثير تبليغات غير واقعی قرارنگيرند.

دكتر عزيزی درباره روش درمان هموروييد بااستفاده‌از"داپلر"گفت: از اين روش جديد با تشخيص جراح برای درمان هموروييد غير پيشرفته استفاده می شودو اين روش نيز در بيماری‌های پيشرفته موثر نيست.

برخی از جراحان با توجه به كم بودن مدت زمان بستری دربيمارستان و محدود بودن عوارض پس از عمل، از اين روش برای جراحی استفاده می‌كنند.


هموروييد چيست؟
هموروييد يك نوع واريس وريدی است كه در ناحيه راست روده يا مقعد ايجاد می‌شود. هموروييد ممكن است در قسمت داخلی مقعد يا در خود مقعد اتفاق بيفتد.

پنجاه درصد مردم در طول زندگی خود حداقل يك بار دچاربيماری هموروييد

می شوند.

در اثر وارد شدن فشار بيش از حد هنگام اجابت مزاج،بالشتك‌های عروقی ناحيه مقعد پرخون و متورم شده و در صورت تكرار يبوست و فشار، سطح اين كلافه عروقی زخم شده و موجب خونريزی به هنگام اجابت مزاج می‌شود.

مهمترين علايم و نشانه‌های هموروييد، خونريزی، خروج توده(بيرون زدگی) و درد است.

عوامل موثر در ايجاد هموروييد، يبوست مزمن، اسهال مزمن،وارد كردن فشار هنگام اجابت مزاج، عوامل ارثی، بالارفتن سن، حاملگی و استفاده بی رويه از ملين ها، كمی تحرك و عدم استفاده از ميوه و سبزيجات است.
خبرگزاری ایرنا


print
اخبار سایت

چرخش روزگار بار دگر سالی نو بر دوش نسیم بهاری نهاد تا این امانت سبز را نزد ما آورد.
مصاحبه با دکترعزیزی در مورد تاثیرلیزردردرمان همورویید

: روش‌های درمان هموروييد - ليزرمعجزه نمی‌كند طی سال‌های اخير با تحول در روش‌های درمان هموروييد يابواسير، تنها راه درمان اين بيماری عمل جراحی نيست، بلكه روش‌هايی نيز وجود داردكه مشكلات و دردهای بعد از عمل جراحی را ندارد. اما در جامعه با تبليغات غير واق...
توصیه های پزشکی

: با توجه به فصل گرما مصرف فراوان مايعات بخصوص آب ، آب ميوه های طبيعی، ميوه و سبزيجات تازه توصيه ميشود. از مصرف غذاهای صنعتی وکنسروی، نوشابه های گازدار ، فست فودها جدا خودداری نماييد. دوستدار شما دکتر رسول عزيزی
پاسخ سوالها

: باعرض پوزش به دلیل غیرفعال بودن بخش سوالات لطفا سوال خود را به razizimd@gmail.com ایمیل کنید.
دوستان و هموطنان عزیز و ارجمند و بخصوص بیماران گرامی که بنحوئی اینجانب در خدمتشان بودم : نوروز فرخنده، یادگار نیاکان پیام آور دوستی و عشق و مهر را شادباش می گویم و آرزو دارم سالی همراه با تندرستی وکامیابی و سرشار از شادی داشته باشید و رنجوری و بیماری را در سالی که به پایانش رسیدیم باقی بگذارید و در سال جدید سالم و سر حال و شاد باشید. توصیه من به شما این است که پیام های بهداشتی را جدی بگیرید و هنگام مشاهده وضع و حالت غیر عادی به پزشک خودتان مراجعه و از انجام آزمایشات لازم غافل نباشید. استفاده و خوردن مواد فیبر دار و از جمله سبزیجات و میوه های مختلف شما را از ابتلا به بیماری های روده با در صد زیاد ایمن میکند. ورزش و خوردن مایعات و مخصوصا آب به مقدار حداقل 7-8 لیوان در روز بسیار پر اهمیت است، خواهش میکنم مورد توجهتان قرار دهید. سایت من با اطلاعاتی که در مورد بیماریهای کولورکتال در اختیار شما قرار داده مرتب به روز رسانی میشود و همچنان در دسترس شما قرار دارد . سعی میکنیم سئوالات شما را با همکاری دوستان در اولین فرصت جواب دهیم و راهنمائی لازم را در اختیارتان قرار دهیم. اگر در سال گذشته سوال یا درخواستی مطرح کردید که پاسخ داده نشده از شما پوزش میطلبیم . کثرت درخواستهای مشاوره و سوالات باعث شد تا پاسخ عده ای از عزیزان به موقع داده نشود. لطفن در صورت نیاز دوباره درخواست و یا سوال خود را فقط از طریق آدرس ای میل razizimd@gmail.com ارسال نمایید. با آرزوی سلامتی شما دوستدار شما دکتر رسول عزیزی